Õnnitleme!

Arvo Ratassepa mälestusauhinna saab 17.märtsil 2021. a., maestro 95. sünniaaastapäeval, tema õpilane, naiskoor Carmina looja-dirigent ja Eesti Naislaulu Seltsi esinaine Margit Võsa.

Arvo Ratassepa mälestusauhind on rändauhind, mida antakse välja silmapaistvate tulemuste eest töös kooridega või koorijuhtide õpetamisel. Mälestusauhinna asutas Eesti Naislaulu Seltsi juhatus Arvo Ratassepa 70. sünniaastapäeva puhul märtsis 1996 ja selle kavandas metallikunstnik Krista Laos. Mälestusauhinna eesmärk on jäädvustada maestro Arvo Ratassepa kui silmapaistva koorijuhi, pedagoogi ja helilooja nimi meie rahvuskultuuri ajalukku.

Mälestusauhinna saaja valivad välja Arvo Ratassepa pereliikmed ja Naislaulu Seltsi juhatus.

Auhinda antakse välja kaks korda viie aasta jooksul: maestro juubeliaastal ja üldlaulupeo aastal, iga kord 17. märtsil.

Mälestusauhinna valdaja on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning auhind on võetud kultuuriloolise varana muuseumis arvele.