KODU(L)OOTUS 2022

Eesti Naislaulu Selts ja Eesti Meestelaulu Selts on väärikad lauluseltsid, kellede ühistööna saab toimuma ühine laulupäev “KODU(L)OOTUS”

Laulupäeval räägime loo vanast mehest ja naisest, kes vaatavad tagasi oma eludele ja oma armastusele. Millel oli mõtet ja millel polnud? Mis oli meie elus kõige tähtsam? Kuhu jõuame tagasi? Kui valmistume siit ilmast lahkuma, koosneb meie elu mälestustest ja mäletamisest. Mis on siis meil meeles? Sünnikodu. Oma laste sünnikodu. Meie pered ja meie lähedased. Nende käekäik. Kõik, mida me päriselt armastame.

​Poistekooride, neidudekooride, meeskooride, naiskooride, ühendkooride ja orkestri esituses ning läbi vanapaari mõtiskluste jõuab meieni eluring, mis püüab üles leida kõige tähtsamat – miks see kõik ikkagi oli?

Nagu me kõik, jõuab ka laulupäev oma sisuga tagasi koju, kus koos laulda ja tantsida, naerda ja nutta, vaikida ja laulda, mõtiskleda ja pidutseda.

Kahe seltsi ühine laulupäev toimub 11. juunil 2022. aastal Võru-Kubija Laululaval. Laulupäeva kunstilised juhid on Külli Kiivet ja Kuno Kerge, lavastaja Priit Strandberg.
​Laulupäevale on kaasatud ka Tallinna Nõmme Muusikakooli orkester ning Vanemuise näitlejad.

Loe lähemalt SIIT