Õnnitleme Elleri tütarlastekoori!

Elleri tütarlastekoori III koht rahvusvaheliselt BALTIC SEA koorikonkursilt

21.- 23.septembrini toimus Jurmalas rahvusvaheline koorikonkurss, kust võttis osa ainsa koorina Eestist Elleri tütarlastekoor. Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis tegutsev tütarlastekoor pääses rahvusvahelisele konkursile läbi käesoleva aasta kevadel toimunud Eesti Kammerkooride Festivali, kus koor saavutas täiskasvanute kooride ees Grand Prix.
Rahvusvahelisel konkursil võistlesid koorid Indoneesiast, Islandilt, Lätist, Leedust, Soomest, Valgevenest ja Eestist. Konkursi võistlusvoorudesse oli kokku kvalifitseerunud 8 koori.
Rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Eriks Ešenvalds (Läti); Pärt Uusberg (Eesti); Bernie Sherlock (Iirimaa); Vaclovas Augustinas (Leedu) ja Dr. Milan Kolena (Slovakkia).
Kohustusliku laulu THE DROP, mida kandsid ette kõik koorid, kirjutas konkursile helilooja Andris Dzenitis. Rahvusvahelise koorikonkursi kunstiline juht oli dirigent Janis Ozols.
Konkursi Grand Prix saavutas 95,83 punktiga segakoor Lätist (Riga Cathedral Choir School, dir. Jurgis Cabulis). II koht 93,16 punktiga kuulus segakoorile Indoneesiast (Parahyangan Catholic University Choir, dir. Ivan Yohan) ning III koht 93 punktiga konkursi noorimale koorile, Elleri tütarlastekoorile Tartust. Koori dirigeerisid Külli Lokko ja Kärolin Orav.