Õnnitleme Tartu Naiskoori Emajõe Laulikud!

Foto autor: Henryk Pol

Tartu Naiskoor Emajõe Laulikud oli võidukas konkursil Varsovia Cantat 2018

Naiskoor Emajõe Laulikud osales 16.-18. novembril Poolas rahvusvahelisel koorifestivalil Varsovia Cantat 2018 (http://www.varsoviacantat.pl). Kokku osales festivalil 20 koori 9 riigist.

Naiskoorid ja meeskoorid võistlesid samas kategoorias (equal voices). Konkursi tase oli tugev ja seda keerukam oli ennustada, kes on parim. Naiskoor Emajõe Laulikud tunnistati I koha vääriliseks. Esimesi kohti anti välja kaks: võit läks jagamisele Makedoonia Skopje neidudekooriga MKC.
Emajõe Laulikuid juhatasid Vilve Maide ja Meelis Kesperi.

Peadirigent Vilve Maide: “Oleme tänulikud Eesti heliloojatele Veljo Tormisele ja Galina Grigorjevale, sest nii kõrge tulemus saavutati suures osas just tänu Eesti heliloomingule.”

Naiskoor esitas konkursil: Ola Gjeilo “Ave Generosa”, Veljo Tormise “Kiigel kartlik” ja “Suveöö” ning Galina Grigorjeva “Slava”.

EV100 ja Poola Vabariigi 100. sünnipäeva puhul külastas naiskoor Eesti suursaatkonda Varssavis, kus oli kohtumine suursaadiku Martin Rogeriga. Poola telekanal jäädvustas saatkonnas laulu “Hoia, Jumal, Eestit”. Festivali raames esines naiskoor kahel kontserdil, sealhulgas Varssavi Püha Risti Kirikus, kuhu on maetud helilooja Chopini süda.

Emajõe Laulikud tänavad kõiki, kes meid toetasid – Eesti Kultuurkapital, pered ja sõbrad.

Kontakt:
Vilve Maide (tel 5346 2873)
Kadri Sepp (tel 5801 1944)