Õnnitleme üle-eestilist neidudekoori Leelo!

Üle-eestiline neidudekoor Leelo võitis rahvusvahelise koorikonkursi Kreekas

Leelod Korful (erakogu)

15. septembril pälvis üle-eestiline neidudekoor Leelo 2. Korfu rahvusvahelisel koorikonkursil Grand Prix ehk konkursi üldvõidu. Lisaks karikale saavutas koor ka võidu ja kuldmedali naiskooride I raskusastme kategoorias, kuldmedali rahvamuusika kategoorias ning koori dirigent Külli Kiivet pärjati konkursi parima dirigendi tiitliga. Konkursil osales 37 koori 20-st erinevast riigist, sealhulgas ka viis koori Eestist.

Dirigent Külli Kiiveti sõnul on koori jaoks iga kokkusaamine suursündmus ja konkursireisile minek alati väga pikalt ette planeeritud ja valmistatud. „Seda olulisem on sellise vähese kokkusaamise juures saavutada rahvusvahelisel konkursil Grand Prix ja kaks kuldmedalit“ lausus dirigent.

Grand Prix vooru valiti viis koori, kelle hulgas oli lisaks üle-eestilisele neidudekoorile Leelo ka Haapsalu tütarlastekoor Canzone. Teised voorus osalenud koorid olid Taist, Venemaalt ja Poolast. Eesti kooridest osalesid konkursil veel ka ITL-i segakoor ja Haapsalu kammerkoor rahvamuusika kategoorias.

Üle-eestiline neidudekoor Leelo on 1996. aastal Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Muusikaõpetajate liidu eestvedamisel alguse saanud noortekoor, mille eesmärk on innustada tütarlapsi üle kogu Eesti laulma neidude- ja hiljem naiskooride ridades ning esindada riiki kodus ja rahvusvahelistel konkurssidel. Koori viimane suurem rahvusvahelise konkursi võit on aastast 2017, kui koor pälvis Riias toimunud 3. Euroopa Koorimängudelt kaks kuldmedalit, Euroopa tšempionite tiitli ning Rahvaste Grand Prix karika. 2017. aastal valiti koor Eesti Naislaulu Seltsi poolt aasta naiskooriks. Koori üheks asutajaks ja peadirigendiks oli Toomas Voll. Alates 2014. aastast on koori dirigendiks Külli Kiivet.

Lisainformatsioon

Kristiina Veerde

Üle-eestilise neidudekoori Leelo mänedžer

leelotajad@gmail.com

+37258150083