Õnnitleme üle-eestilist tütarlastekoori Ilmalilled!

Üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled saabus Horvaatiast kahe kulddiplomiga

Ilmalilled pärast konkurssi Horvaatias Poreči linnas

Konkurssidel käimine ei ole üle-eestilise tütarlastekoori Ilmalillede jaoks eesmärk omaette, aga kuna festivalid on kooride ja lugude kokkusaamiskohad, siis on see üks väheseid lakmuspabereid, millega oma hetkeolukorda hinnata.

Ilmalilled käisid 23.-25. septembril Horvaatias Poreči linnas toimunud rahvusvahelisel koorifestivalil. Interkulturi korraldatud festivalil osales 16 koori 13 maalt, Ilmalilled olid ainsana tulnud kohale Eestist.

Ilmalilled on kooslus, kus laulavad Ave Sopi ja Vilve Maide käe all 10-17-aastased tüdrukud igast Eesti nurgast. Kokku saame 6-7 korral aastas koorilaagrites. Lapsed kasvavad kiiresti ja sellega koos muutub koor pidevalt. Istramusica konkursil oli Ilmalillede ridades kolmandik päris uusi lauljad, kelle jaoks oli konkursikogemus esmakordne.

Ilmalilled laulsid end koos kuue teise kooriga grand prix’ vooru ja tõid koju kaks kulddiplomit, ühe neist lastekooride konkursilt (osales neli koori) ja teise rahvalaulukonkursilt (osales kaheksa koori).

Konkursi tase oli väga kõrge – välja ei antud mitte ühtegi pronksdiplomit, kõik koorid laulsid kas hõbe- või kulddiplomi vääriliselt. Seekordne festival erines kõigist senistest väga erilise sõbralikkusega. See, kuidas elati kaasa teiste kooride esinemistele, oli enneolematu – ei mingit rivaalitsemist. Aga eks meile antud kulddiplomid tegid ikka rõõmsaks küll, mis seal salata!

Aitäh kõigile, kes meie reisi toetasid! Kultuurkapital, omavalisused, koolid ja muidugi tüdrukute pered – ilma teieta ei oleks see kõik võimalik!

Kaija Velmet
Ilmalillede asjaajaja
5563 4407