Reisimuljeid

2019

Stockholm

Laupäeva, 14. detsembri õhtupoolikul alustasid enam kui 200 laulvat neidu merereisi Rootsi poole, et tähistada III adventi üheskoos antava kontserdiga. Kohal olid Eesti tütarlastekooride pärlid: Musamari Koorikooli tütarlastekoor (dir Tiina Mee ja Ode Pürg), Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor (dir Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Tallinna Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor (dir Maarja Soone), üle-eestiline neidudekoor LEELO (dir Külli Kiivet) ja tütarlastekoor Ellerhein (dir Ingrid Kõrvits).

Advendikontsert „Jõulurõõm“ toimus 15. detsembri lõunal Stockholmi Jakobi kirikus. Kõik koorid esitasid iseseisvalt kolm lugu, mille publik sooja südame ja veel soojema aplausiga vastu võttis . Iga neidudekoori repertuaar oli isesugune ja just nende endi nägu, kuid kontserdi ja isegi et terve reisi kulminatsiooniks oli ühislaul „Sind vaid kiidan“ (Liisi Koikson, sdn Rasmus Puur), kus üle terve kiriku sulasid lauljate hääled üheks.

Aitäh kunstilisele juhile Toomasele ja kõigile, kes selle toreda kontserdi korraldasid – meie kestev aplaus koos rõõmuhõisetega kõlab teie auks!

FOTOD: Neidudekooride advendikontsert „Jõulurõõm“ 15. detsembril 2019 Stockholmi Jakobi kirikus (Ilona Jenkins)