Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori võit Tamperes.

 
 9. juunil 2013 lõppes sedakorda juba 40. võistulaulmine Tampereen Sävel. Võistlustules olid nii ansamblid kui ka koorid. Ühtekokku osales sel konkursil 57 koori, neist 16 olid neidude- ja naiskoorid.

Koore hindas rahvusvaheline žürii, mille esimeheks oli Matti Hyökki ning liikmeteks Kåre Hanken, Hannu Norjanen, Jonathan Rathbone ning Wilma ten Wolde.

Kõige kõrgema tunnustuse ja rahalise preemia pälvis ühtekokku viis koori. Kolme kuldmärgi vääriliseks tunnistati Jelgava neidudekoor „Spīgo“ Liga Celma-Kursiete juhatusel ning Jyväskyla koor Musica Pekka Kostiaineni juhatusel. Järgnenud kolme koori tunnustati igaühte kahe kuldmärgiga. Need kolm koori olid Weberni kammerkoor Austriast (dir Johannes Hiemetsberger), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor ning Turu ja Tampere noortest lauljatest koosnev meeskoor „Euga“. Viimati mainitud meeskoori dirigent Visa Yrjölä sai ka parima noore dirigendi preemia.

TTÜ koori dirigentide Jana Perensi ja Aivar Leštšinski jaoks oli see sel hooajal teine väärika tunnustusega lõppenud võistulaulmine naiskooriga. TTÜ naiskoori vokaalkultuuri on sel hooajal edendanud Ludmilla Dombrovska-Keis. Konkursi lõppkontserdi kava, mis koosnes 17 numbrist koostas žürii ning meie naiskoori esituses kõlas seal Gennadi Podelski „Torupill“.

Palju õnne!