Teabepäev neidudekooride dirigentidele

Head kolleegid, neidudekooride dirigendid!

 

Eesti Naislaulu Selts on võtnud südameasjaks hoogustada ja edendada neidudekooride elu Eesti Vabariigis. Tasapisi on algust tehtud ja mõned projektid ka juba edukalt teoks tehtud. (Jõulukontsert “Jõulupuudutus”, laulupäev “Üle Maarjamaa” Pärnus).

Neidudekooride liik on võimekas, kvaliteetne (viimaste laulupidude kunstiliste toimkondade hinnang) ja edumeelne. Viimase aja tendentsiks on aga kollektiivide arvu vähenemine.

Kuidas hoida elus nii hinnaline „vääriskivi”? Kuidas saaks ENLS aidata kaasa kooride tegemistes? Millised on kooride probleemid, murekohad? Nendele ja paljudele teistele probleemidele otsiksime vastuseid ühisel kokkusaamisel.

 

Selleks kutsun teid kõiki ühisele teabe- ja õppepäevale

  1. oktoobril algusega kell 11.00 Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6).

Päevakava:

11.00 11.30 Ühisprojektid, kontserdid, perspektiivid.

ENLS-i 2016-2018 tegevusplaan neidudekooridele – Toomas Voll

11.30 – 12.30 2017. a noorte laulupeo neidudekooride liigidirigendi

Külli Kiiveti töötuba

Töö 2017. aasta noorte laulupeo „Mina jään” neidudekooride liigilauludega.

Palun kindlasti kaasa võtta liigi laulik!

Probleemid, nõuded, vokaalsed ja rütmilised murekohad lauludes. Dirigeerimisvõtted.

12.30 12.45 Paus

NB! Neidudekooridele kirjutatud uusi ja värskeid seadeid tutvustavad pausi ajal Kristel Laas ja Thea Paluoja. Võimalik endale soetada noote sümboolse raha eest. Kaasa sularaha!!!

Noodid maksavad 1 EUR per noot (pdf).

12.45 – 13.45 Sirje Medelli loeng (sisaldab ka praktilist osa)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstide osakonna vokaalpedagoog, Ida-Tallinna Keskhaigla häälekabineti hääleseadja, BIP vokaalmetoodika CMT (Balanse in Phoanation, Certified Master Teacher).

Inimese bioloogiline instrument, kõne- ja lauluhääl, on mõnes mõttes lihtne, teisalt ülikeeruline. Teame, et hääle tekitamisel osaleb kogu keha, aga kuidas täpsemalt? Laulmisel  püüame hoolikalt järgida õpetajate, dirigentide, hääleseadjate poolt antud juhiseid, kuid ometigi kipub meid hääl vahel alt vedama, väsima, halvimal juhul lausa „ära minema”.

Kaasaegne keskkond ja tehnika on teinud meie elu mugavamaks, kuid märkamatult oleme omandanud ka uued harjumused, mis on hakanud meie füüsist mõjutama. Mõjutatud saab isegi meie hääl. Lisaks toiduained, „moodne” allergia, füüsiline ja vaimne ülekoormus jne, mis meie häält mõjutavad. Räägime kokkuvõtlikult, kuidas halvad mõjutused ära tunda ja kuidas neid ennetada.

 

13.45 – 14.15 Eesti Kooriühingu tegevjuhi Kaie Tanneri ettekanne

Kuidas koorilauljaid motiveerida?

Kõigepealt muidugi muusikaliselt huvitava repertuaari ja toredate proovidega. Lisaks on vaja tegevusi, mis toimuvad väljaspool proovisaali: kontserte, laagreid, reise, konkursse, festivale… Räägime seekord neidudekoori VÄLJA viimisest.

Millised konkursid ja festivalid on olemas, mis tüüpi, millistes riikides, kui palju need maksavad, millist lisatööd ja tegevust nõuavad? Millest alustada, kui tahaks kooriga välisreisile minna?

Festivale ja konkursse on igas hinnaklassis ja muusikalises raskusastmes – kuidas need üles leida ja enesele sobiv valida.

 

Palume teabepäevast osavõtuks registreerida aadressil
enls@kooriyhing.ee või helistada telefonile

5231782 Marika Murumaa,

5222395 Toomas Voll

Kohtumiseni teabepäeval!